Stomatologia

Każda wizyta poprzedzona jest dogłębną analizą stanu uzębienia.

Uśmiech jest naturalną wizytówką każdej osoby, który potrafi zdziałać cuda. Tym sposobem łatwo zjednamy sobie ludzką przychylność i sprawimy doskonałe pierwsze wrażenie. Niepełne uzębienie, przebarwienia na szkliwie lub żółty nalot to problem nie tylko natury stomatologicznej, ale i komfortu psychicznego – tym sposobem tracimy poczucie pewności siebie. 

Klinika PROdentis oferuje usługi z zakresu szeroko rozumianej stomatologii: od protetyki przez implantologię aż po stomatologię zachowawczą, dziecięcą i estetyczną. Kompleksowe działanie pozwala przeprowadzić Pacjentów przez wieloetapowe leczenie. Efektem końcowym jest zdrowe uzębienie, wolne od próchnicy, przebarwień czy ubytków.

Stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza?
Stomatologia zachowawcza (zwana również stomatologią ogólną) jest dziedziną skupiającą się na profilaktyce, czyli zapobieganiu problemom związanym z uzębieniem. Jej podstawowym celem jest pielęgnowanie dobrego stanu jamy ustnej, wzmacnianie struktur zębowych, a także utrzymywanie ich estetycznego wyglądu.

Dlaczego warto korzystać z usług stomatologii zachowawczej?
Jak w większości przypadków związanych ze zdrowiem warto zapobiegać, nie leczyć. Regularne wizyty u specjalisty pomogą Ci w utrzymaniu pięknego i zdrowego uzębienia. Wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości czy ubytków pozwala na dobranie odpowiedniego i skutecznego leczenia, dzięki czemu szybko wrócisz do codziennych obowiązków.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?
Stomatologia zachowawcza zajmuje się przede wszystkim profilaktyką, ale także diagnostyką i leczeniem powstałych już ubytków próchniczych i ich powikłań. Do najskuteczniejszych działań profilaktycznych zalicza się:
- badania kontrolne jamy ustnej i zębów,
- instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej,
- leczenie nadwrażliwości oraz krwawienia dziąseł,
- oczyszczanie zębów z płytki nazębnej oraz kamienia,
- kompleksową lub etapową higienizację zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację),
- lapisowanie zębów mlecznych u dzieci.
Dziedzina obejmuje także leczenie powstałych już uszkodzeń, między innymi: leczenie próchnicy zębów, wypełnianie ubytków, leczenie endodontyczne (kanałowe), pełną odbudową zęba metodą mostu, częściową odbudowę zęba (np.korony) oraz leczenie pourazowych zębów stałych.

Estetyka zębów a komfort życia
Regularne wizyty u specjalisty pomagają utrzymać prawidłowy stan zębów, a także ułatwiają dbanie o ich wygląd. Dolegliwości związane z zębami są zazwyczaj bardzo bolesne, dlatego warto im zapobiegać, tym samym gwarantując sobie komfort codziennego życia.

Stomatologia estetyczna

Czym jest stomatologia estetyczna?
Ta pozornie nietypowa dziedzina stomatologii zajmuje się ogólnie rozumianą poprawą estetyki zębów oraz twarzy. Jej głównym celem jest polepszenie wizualności zębów związanych nie tylko z ich wybielaniem czy kolorem, ale także kształtem.

Najczęstsze zabiegi związane ze stomatologią estetyczną
Nasi specjaliści wykonują takie zabiegi, jak:
- skaling zębów – czyli podstawowy zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, który gromadzi się przede wszystkim w okolicach tzw. szyjek zębowych,
- piaskowanie zębów – czyli zabieg uzupełniający i pogłębiający działanie skalingu, najczęściej wykonywany przy znacznej ilości kamienia nazębnego. Piaskowanie pomaga również zredukować rozmaite przebarwienia zębów,
- wybielanie zębów specjalną lampą – to najszybszy, bo trwający około 30 min zabieg, który pozwala uzyskać oczekiwany koloryt uzębienia. Polega na nałożenie na zęby specjalnego preparatu, a następnie naświetlanie go,
- wymiana wypełnienień lub ubytków zębów – pozwalająca na pozbycie się starych, nieestetycznych wypełnień i zastąpienie ich nowymi o lepszej jakości.

Dlaczego warto skorzystać z usług stomatologii estetycznej?
Stomatologia estetyczna wypływa nie tylko na nasz wygląd, ale także na naszą pewność siebie i komfort życia. Dzięki specjalistycznym zabiegom wykonywanym przez specjalistów z łatwością możemy osiągnąć efekt tak bardzo pożądanego „hollywoodzkiego uśmiechu”, jednocześnie dbając nie tylko o estetykę naszych zębów, ale także o ich higienę i kondycję. Doskonałym tego przykładem jest skaling, czyli zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, który nie tylko pozwala pozbyć się zagrożenia, ale także poprawia wygląd zębów.

Protetyka

Czym zajmuje się protetyka?
Protetyka polega na odbudowywaniu stałych braków w uzębieniu. Jej celem jest zapewnienie Pacjentowi zamiennika spełniającego dokładnie takie same funkcje jak utracone zęby, przy czym zwraca się szczególną uwagę na walory estetyczne. Proteza wykonana pod okiem naszego zespołu nie tylko uzupełnia braki i przywraca sprawności szczęki, jest również dokładnie dobrana do uzębienia Pacjenta, tak by osiągnąć jak najbardziej naturalny i integralny efekt.

Zagrożenia związane z barkiem w uzębieniu
Nawet częściowa utrata uzębienia powoduje nie tylko problemy z estetycznym wyglądem zębów, ale także z ich funkcjonalnością. Ubytki między innymi uniemożliwiają poprawne przeżuwanie posiłków, a także mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pozostałych, zdrowych zębów. Efektem zaniedbania mogą być problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a także kolejne ubytki.

Dlaczego warto zdecydować się na protezę?
Odpowiednia proteza nie tylko wyrówna braki w uzębieniu, tym samym przywracając szczęce jej pełną funkcjonalność, ale także zapobiegnie kolejnym schorzeniom. Ponadto pomoże przywrócić twarzy jej naturalny wygląd i poprawi walory estetyczne.

Protetyka w naszej klinice
Dzięki doświadczonym specjalistom z rozmaitych dziedzin w naszej klinice jesteśmy w stanie zagwarantować Ci najlepszą i kompleksową opiekę stomatologiczną. Pracując z ekspertami zyskasz nie tylko nowy, wspaniały uśmiech, ale także poczucie bezpieczeństwa i wsparcie podczas całego procesu leczenia, który zostanie Ci dokładnie przedstawiony i wyjaśniony.

Endodoncja

Czym jest leczenie endodontyczne?
Endodoncja to dziedzina stomatologii specjalizująca się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne, inaczej zwane leczeniem kanałowym, to zabieg polegający na usunięciu miazgi zęba, w wyniku jej infekcji.

Jak przebiega leczenie endodontyczne?
Pierwszym etapem leczenia jest usunięcie zainfekowanej miazgi  z kanałów korzeniowych zęba. Następnie opróżniony kanał poddawany jest płukaniu specjalnymi specyfikami, których celem jest pozbycie się niepotrzebnych resztek i wyeliminowanie bakterii. Tak wyczyszczony i przygotowany kanał wypełnia się specjalnym biomateriałem, zapobiegającym ponowne dostanie się bakterii do środka.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe?
Możliwych przyczyn stanu zapalnego miazgi jest wiele, jednakże niezależnie od tego skutki mogą być równie tragiczne. Zazwyczaj zapalenie odczuwane jest jako delikatny ból stopniowo narastający na sile. Następnie występuje nadwrażliwość na zimne i ciepłe posiłki czy napoje, kolejno objawy te mogą przybrać formę gorączki i ostrego bólu. W skrajnych przypadkach zakażenie może powodować utratę zęba, a także przenieść się na inne organy. Dlaczego w przypadku odczuwania nawet delikatnego bólu należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.

Czy leczenie kanałowe boli?
Z endodoncją związanych jest wiele mitów, między innymi, że leczenie to jest niezwykle bolesne, jednakże to nieprawda. W naszej klinice dokładnie przygotowujemy Pacjentów do zabiegu starannie dobierając odpowiednie dawki znieczulenia, a także korzystamy z najwyższej jakości aparatury i materiałów. W połączeniu z wyspecjalizowanym personelem daje to efektywne i bezbolesne leczenie.

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja czyli stomatologia dziecięca
Pedodoncja to specjalna dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem zębów u dzieci. Została ona wyodrębniona ze względu na znaczące różnice w uzębieniu najmłodszych jak i potrzebę specjalnego podejścia do nich. Podstawowe zagadnienia  pedodoncji to: ząbkowanie, leczenie zębów mlecznych, wad zgryzu, a także chorób błony śluzowej.

Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym
Pierwsze wrażenia małego Pacjenta są niezwykle ważne, dlatego dobrze jest zadbać o jego samopoczucie. Pierwsza wizyta powinna być niejako wizytą adaptacyjną, podczas której maluch ma okazję polowi zapoznać się z gabinetem, specjalistami, a także sprzętem stomatologicznym. Dzięki temu redukuje się stres Pacjenta, a także jego rodziców, a kolejne zabiegi czy wizyty przebiegają w spokojnej atmosferze i tym samym są skuteczniejsze.

Podstawowe zabiegi stomatologii dziecięcej
Podstawowe zabiegi profilaktyczne stomatologii dziecięcej powinny skupiać się na profilaktyce, najczęstsze z nich to:
- lakierowanie – nakładanie specjalnego preparatu odpowiadającego za długotrwałe dostarczanie fluoru,
- lakowanie – uzupełnienie bruzd mające na celu zapobieganie próchnicy,
- fluoryzacja na łyżkach – umieszczenie preparatu z fluorem na łyżki, wkładane do jamy ustnej.

Jak dbać o zęby najmłodszych?
Przede wszystkim należy wyrobić u dziecka zwyczaj regularnego szczotkowania zębów i sprawić, by ta czynność kojarzona była z przyjemnością. Pomóc w tym mogą dostępne liczne pasty smakowe, a także kolorowe szczoteczki do zębów, które zamienią kilka minut szczotkowana w zabawę.

Ortodoncja

...

Implantologia

Czym jest implantologia?
Implantologia to stale zyskująca popularność dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem utraconych lub uszkodzonych w wyniku licznych wydarzeń zębów. Odtworzone zęby to tzw. implanty, czyli specjalnie wykonane, najczęściej tytanowe imitacje korzenia zęba, zastępujące korzeń naturalny. Implanty umieszczane są na stałe w szczęce, dzięki czemu możliwa jest trwała rekonstrukcja pojedynczych zębów, jak i całych łuków zębowych.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?
Ten złożony proces najczęściej dzielony jest na trzy etapy: diagnostyczny, chirurgiczny i protetyczny.
Pierwszy z nich polega na dokładnej ocenie stanu zdrowia Pacjenta, a także na wykonaniu wszelkich niezbędnych badań pomagających dokładnie i profesjonalnie ocenić zastaną sytuację i zaplanować indywidualnie dobrany tok dalszego leczenia.
Etap chirurgiczny dotyczy przygotowania i umieszczenia implantu. Metoda ich mocowania dobierana jest indywidualnie do potrzeb Pacjenta. Niezależnie od procedury etap ten jest przeprowadzany przez naszych specjalistów z najwyższą starannością i dokładnością przy zachowaniu najlepszych środków ostrożności i sterylności.
Kolejny i ostatni etap protetyczny polega na dopasowaniu koron czy mostów do istniejących zębów. Najczęściej stosuje się korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej i korony pełnoceramiczne, ze względu na ich wysokie podobieństwo do naturalnych zębów.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów?
Utrata zęba to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Jego brak może powodować niesprawność kolejnych zębów, a nawet całej szczęki. Dlatego najlepiej jest poddać się leczeniu najszybciej jak to możliwe. Nasz zespół pomoże Ci dokładnie zdiagnozować problem, zaproponuje optymalne rozwiązanie, a także kompleksowo przeprowadzi zabieg.

Umówmy się na spotkanie

Podczas pierwszego spotkania sprawdzimy stan Twojego uzębienia oraz zaproponujemy dalsze kroki.

umów wizyte

Chętnie porozmawiamy
i opowiemy więcej

Umów się na krótką wizytę podczas której zweryfikujemy Twój stan zdrowia i zaproponujemy kolejne kroki

Umów wizytE online